Presskontakter per ämne

Här hittar du som journalist våra ämnesgruppsansvariga som kan hjälpa dig i ämnesspecifika frågor.

Ämnesgrupper

Växtodling
Hanna Johansson
0521-72 55 28
hanna.johansson@hushallningssallskapet.se

Ekonomi
Filip Brånstrand (föräldraledig)
070-829 09 74
filip.branstrand@hushallningssallskapet.se

Husdjur
Ingela Löfquist
010-476 22 31
ingela.lofquist@hushallningssallskapet.se

Bygg
Sofia Hedlund
070-829 09 21
sofia.hedlund@hushallningssallskapet.se

Miljö, Naturvård, Vatten
Anna Sjögren
070-8294240
anna.sjogren@hushallningssallskapet.se

Energi
Nils Helmersson
010-476 22 28
nils.helmersson@hushallningssallskapet.se

Skog
Magnus Ekström
070-824 10 20
magnus.ekstrom@hushallningssallskapet.se

EU/Tvärvillkor
Ingemar Henningsson
070-662 84 03
ingemar.henningsson@hushallningssallskapet.se

Horto
Anna-Mia Björkholm
070-894 53 71
anna-mia.bjorkholm@hushallningssallskapet.se

Forskning och utveckling
Eva Edin
070-395 25 85
eva.edin@hushallningssallskapet.se

Mat & landsbygd
Ida Lindman
070-283 59 62
ida.lindman@hushallningssallskapet.se

Fältförsök
Ola Hallin
0325-618 614
ola.hallin@hushallningssallskapet.se