Möt våra jurister

Möt våra jurister

Här träffar du våra kloka experter på juridiska frågor. Alla jurister med gedigen kunskap och stor erfarenhet av frågor som rör just den gröna näringen och sådant som hör till livet i allmänhet. Hör av dig, vi finns här för att hjälpa dig.

 

Annika Jersling VD/Jurist
010-476 20 19
annika.jersling@hushallningssallskapet.se

 

Caroline Weibull Göransson Jurist
010-476 20 18
caroline.weibull@hushallningssallskapet.se
Fredrik Jakobsson Jurist
010-476 20 20
fredrik.jakobsson@hushallningssallskapet.se
 

Lars Mörk Jurist
010-476 20 22
lars.mork@hushallningssallskapet.se

 

 

Bengt Jönsson Jurist
HIR Skåne
010-476 22 20
bengt.jonsson@hushallningssallskapet.se

 

 

 

Cathrine Edwardsson Jurist
010-476 20 17
cathrine.edwardsson@hushallningssallskapet.se

 

 

Johanna Törnberg Jurist
010-476 20 26
Johanna.tornberg@hushallningssallskapet.se

 

 

Christian Tinge Jurist

christian.tinge@hushallningssallskapet.se

 

 

Emmi Larsson Jurist

emmi.larsson@hushallningssallskapet.se

 

För mer info kontakta oss på info.juridik@hushallningssallskapet.se

 

Styrelsen

Ordförande är Johan Hemmingsson, fastighetsägare och företagare från Vimmerby.

Du når Johan på telefon 070-517 19 11 eller e-post johan.hemmingsson@saxberget.se

 

Övriga ledamöter i styrelsen

Sandra Hamilton, entreprenör med juristbakgrund från Örebro

Pär Martinsson, VD på HIR Skåne

Hushållningssällskapet Juridik AB:s allmänna villkor för juridiska uppdrag

Ladda ner villkoren här

Här finns tjänsten

Möt våra jurister
Created with Sketch. Stockholm Uppsala Södermanland Östergötland Jönköping Kronoberg Kalmar Gotland Blekinge Skåne Halland Västra Götaland Värmland Örebro Västmanland Dalarna Gävleborg Västernorrland Jämtland Västerbotten Norrbotten