Presskontakt

Här hittar du presskontakter till respektive Hushållningssällskap, ämnesgrupper samt Hushållningssällskapets förbund.

Hushållningssällskapens förbund

Övergripande frågor
Lisbeth Rauden, pressansvarig
Hushållningssällskapens förbund
073-064 9169
lisbeth.rauden@hushallningssallskapet.se

 

Hushållningssällskapen

Dalarna Gävleborg
Carl Aschan VD
070-854 15 79
carl.aschan@hushallningssallskapet.se

Gotland
Mats Pettersson vd
070-316 04 01
mats.pettersson@hushallningssallskapet.se

Halland
Annika Bergman, vd
073-976 38 59
annika.bergman@hushallningssallskapet.se

Elin Lundgren, kommunikatör
035-465 13
elin.lundgren@hushallningssallskapet.se

HIR Skåne
Anna Falk Kommunikatör
010-476 22 07
anna.falk@hushallningssallskapet.se

HS Konsult AB
Carl Aschan vd
070-854 15 79
carl.aschan@hushallningssallskapet.se

Jämtland
Karin Eliasson vd
070-392 13 13
karin.eliasson@hushallningssallskapet.se

Jönköping
Frida Carlsson vd
070-829 09 76
frida.carlsson@hushallningssallskapet.se

Kalmar Kronoberg Blekinge
Mats Halling vd
070-549 10 69
mats.halling@hushallningssallskapet.se

Stine Breum Appelqvist Marknadskommunikatör/ vd-Assistent
070-254 53 01
stine.appelqvist@hushallningssallskapet.se

Norrbotten Västerbotten
Mikael Kivijärvi vd
070-600 50 55
mikael.kivijarvi@hushallningssallskapet.se

Sjuhärad
Helena Falkman Kommunikatör
070-354 84 64
helena.falkman@hushallningssallskapet.se

Skåne
Anna Falk Kommunikatör
010-476 22 07
anna.falk@hushallningssallskapet.se

Stockholm Uppsala Södermanland Västmanland
Carl Aschan vd
070-854 15 79
carl.aschan@hushallningssallskapet.se

Västernorrland
Frederik Innala vd
070-819 46 66
frederik.innala@hushallningssallskapet.se

Västra
Ove Konradsson vd
070-840 17 71
ove.konradsson@hushallningssallskapet.se

Örebro
Carl Aschan vd
070-854 15 79
carl.aschan@hushallningssallskapet.se

Östergötland
Johan Hedestad vd
070-829 47 07
johan.hedestad@hushallningssallskapet.se

 

Ämnesgrupper

 
Växtodling
Hanna Johansson
0521-72 55 28
hanna.johansson@hushallningssallskapet.se

Ekonomi
Filip Brånstrand
070-829 09 74
filip.branstrand@hushallningssallskapet.se

Redovisning
Axel Pettersson
076-879 15 30
axel.pettersson@hushallningssallskapet.se

Husdjur
Ingela Löfquist
010-476 22 31
ingela.lofquist@hushallningssallskapet.se

Bygg
Therese Ljungberg
070-382 48 87
therese.ljungberg@hushallningssallskapet.se

Miljö, Naturvård, Vatten
Michaela Baumgardt
010-476 22 50
michaela.baumgardt@hushallningssallskapet.se

Energi
Nils Helmersson
010-476 22 28
nils.helmersson@hushallningssallskapet.se

Skog
Magnus Ekström
070-824 10 20
magnus.ekstrom@hushallningssallskapet.se

EU/Tvärvillkor
Ingemar Henningsson
0-662 84 03
ingemar.henningsson@hushallningssallskapet.se

Horto
Anna-Mia Björkholm
070-894 53 71
anna-mia.bjorkholm@hushallningssallskapet.se

FoU
Anita Gunnarsson
070-329 17 81
anita.gunnarsson@hushallningssallskapet.se

Mat & landsbygd
Ida Lindman
070-283 59 62
ida.lindman@hushallningssallskapet.se

Fältförsök
Ola Hallin
0325-618 614
ola.hallin@hushallningssallskapet.se